Kongres Kobiet na Podkarpaciu już 17 października. Opowiem na nim jak świadomie wykorzystywać media w biznesie oraz o kulisach moich medialnych szkoleń

Nie brałam nigdy udziału w niczym co „babskie”, bo w pracy nie czuję, żebym miała płeć, więc wszelkie wydarzenia inicjowane przez feministki są raczej poza moją listą zainteresowań. Ale wydarzyło się coś, co mnie przekonało do pewnej opowieści, z którą zresztą wystąpię 17 pażdziernika w Rzeszowie. W styczniu ukaże się moja druga książka, tym razem role moich rozmówców będą pełnić liderzy biznesu. Od samego początku chciałam, by królował w niej liderski parytet, ale dziś już wiem, że zdominują ją mężczyźni. Dlaczego? Dowiecie się niebawem.

 

Prelegenci Kongresu w Rzeszowie

Prelegenci Kongresu w Rzeszowie

 

Jak zapewnia Ilona Adamska, pomysłodwczyni i oranizatorka, naczelna Imperium Kobiet, kongres będzie miał rangę międzynarodową. Pojawią się na nim kobiety z Litwy, Rosji, Ukrainy, ale i Czech oraz Słowacji.

Ilona uważa, że Kongres w Rzeszowie organizuje przede wszystkim dlatego, ponieważ Warszawa ma już swój, a w zasadzie kilka. Stolica „przepełniona” jest tego typu inicjatywami dla kobiet. Rozmawiając chociażby z Czytelniczkami  magazynów, które wydaje (Imperium Kobiet, Law Business Quality),  wyciąga wnioski, że jest tego po prostu …  za dużo. Ciągle pojawią się te same osoby, te same twarze. Nie wiadomo co wybierać i w których konferencjach uczestniczyć. I dostrzegając ogromny potencjał Podkarpacia, gdzie takich spotkań po prostu nie ma, Ilona chce skupić w jednym miejscu wspaniałe kobiety, by mogły rozwinąć skrzydła i wejść w interakcję z liderkami biznesu, wymienić się swoimi doświadczeniami i zainspirować inne osoby do zmian.

– Chcemy pokazać, że porażki, zarówno w biznesie, jak i w naszym życiu osobistym, są znaczącymi punktami zwrotnymi, dzięki którym odkrywamy nowe wartości. Celem naszego Kongresu jest podkreślenie wysokiego poziomu przedsiębiorczości kobiet biznesu z Podkarpacia. Uświadomić także, że również w Polsce południowo-wschodniej można z sukcesem prowadzić swoje firmy. Zależy nam przede wszystkim na zintegrowaniu środowiska kobiet biznesu, ale nie tylko… ponieważ nasze wydarzenie kierowane jest również do osób, które nie prowadzą własnej działalności. Chcemy połączyć kobiety ambitne, odważnie realizujące swoje plany, marzenia… Chcemy, aby Panie wymieniły się doświadczeniami, spostrzeżeniami i kontaktami. Zbudowały sobie nową bazę kontaktów biznesowych. Kobiety, które pojawią się na naszym kongresie wyjdą z wiedzą na temat tego, jak świadomie budować swoją markę, jak ją promować, jak radzić sobie ze stresem podczas publicznych wystąpień. Chcemy, aby Podkarpacki Kongres na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Rzeszowie – mówi Ilona, a mnie nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Państwa na to niezwykłe wydarzenie oraz na stronę, gdzie możecie Państwo dokonać rejestracji: www.kongresykobiet.pl.

No Comments

Post a Comment